Drukāt

Projekta “Green palette v.2.0.” partneri tiekas Ludzā

Autors Editor.

 

AZF 93172023.gada 28.un 29.septembrī Ludzā norisinājās projekta LVIII-058 “Green palette v.2.0.” plānotais noslēguma pasākums ar visu partneru tikšanos klātienē. Pasākuma mērķis – atskatīties uz projektā paveikto, pārrunāt projekta īstenošanas norisi un pēdējās plānotās aktivitātes, kā arī iepazīties ar projekta rezultātiem Ludzas novada pašvaldībā.

Projektā “Green palette v.2.0.” biedrība “Eiroreģions “Pleskava, Livonija”” ir vadošais partneris, kas organizēja divus pieredzes apmaiņas pasākumus projekta partnriem Igaunijā – par pārdomātu un ilgtspējīgu vietējo ūdenstilpju apsaimniekošanu un par brīvprātīgo ugunsdzēsēju kustības organizēšanu.

Katrs no partneriem projektā īsteno kādu no aktuālām vides un dabas pārvaldības tēmām. Balvu novada pašvaldības projekta aktivitātes un pasākumi ir vērsti un ugunsdrošības vides uzlabošanu pašvaldības teritorijā un brīvprātīgo ugunsdzēsēju kustības attīstību, kas pamatojas iepriekšējā projekta “Green palette” veiksmīgajos rezultātos.

Ludzas novada pašvaldība īsteno virkni pasākumu, kas vērsti uz dabas izglītību un plašākas sabiedrības izpratnes veicināšana par dabas nozīmi, to pārdomāti iekļaujot arī tūrismā. Projekta rezultātā izdota brošūra “Pārgājienu un dabas takas Ludzas novadā”, kā arī Ludzā jau ir notikuši pieci pasākumi, kuros piedalījās vairāk nekā 200 cilvēku – gan izglītojošās lekcijas, gan pārgājieni Kļešņīku purvā.

Smiltenes novada pašvaldība projekta ietvaros izstrādā tehnisko plānu Tiltlejas ezeram, kā arī ir papildinājuši esošo infrastruktūru pie pašvaldības teritorijā esošajiem ezeriem ar informatīvām zīmēm par Smiltenes novada ezeriem un upēm. Šīs aktivitātes sasniedz vienu no projekta tematiskajām iniciatīvām - pārdomāta vietējo ūdenstilpju apsaimniekošana.

Rēzeknes novada pašvaldības Viļānu apvienības pārvaldes projekta ietvaros īsteno aktivitātes, kas saistītas ar “zaļā dzīvesveida” un vides izglītības veicināšana, īpaši akcentējot atkritumu samazināšanas nozīmi ikviena iedzīvotāja dzīvē, kā arī izglītojot par atkritumu šķirošanu.

Pasākuma otrajā dienā projekta partneru pārstāvjiem bija iespēja iepazīties ar projekta “Green palette v.2.0.” rezultātiem Ludzas novadā – izmantojot projektā iegādātās purva kurpes, doties pārgājienā Kļešņīku purvā SIA “Purvu bridēji” gida Kristapa Kizika vadībā. Pasākuma dalībniekiem divu dienu laikā bija lieliska iespēja iepazīties ar iepriekšējā Ludzas novada pašvaldības pārrobežu sadarbības projekta “Nattour” rezultātiem, kā arī citām pašvaldības iniciatīvām novada teritorijas attīstībā.

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild biedrība “Eiroreģions “Pleskava, Livonija”” un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

Projekts Green palette v.2.0.” tiek īstenots Pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam ietvaros un to līdzfinansē Eiropas Savienība.

LV Lîdzfinansë Eiropas Savienîba POS

 

 

 

 

AZF 9180 

AZF 9201

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG 20230928 161657

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG 20230929 095416

 

Kontakti

IGAUNIJAS SEKCIJA
LATVIJAS SEKCIJA
Valdes priekšsēdētājs

Izpilddirektors

LV sekcijas priekšsēdētājs
Sergejs Maksimovs
tālr. 64507224
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Izpilddirektors
Juris Annuškāns

tālr.: +371 29163807
e-mail: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.