Prindi

Euroregiooni Päev 2017

Kirjutas Editor.

14. veebruaril toimus Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses rahvusvaheline käsitöö ja kultuuri päev, kus oli võimalus tutvuda Eesti, Vene ja Läti käsitöömeistrite ning tantsu- ja laulukollektiivide loominguga. Lisaks toimusid teemakohased seminarid ja töötoad, mille peamiseks eesmärgiks oli edendada regioonidevahelist koostööd.

Päev algas kell 10 käsitööettevõtlusele keskenduva seminariga, mida viisid läbi mikroettevõtja ja Leisi käsitöökoja omanik Maire Forsel ning MTÜ Seto Käsitüü Kogo tegevjuht Ingrit Kala. Pärast lõunat toimus OÜ Teraviku moderaatorite Meel Valki ja Kaarel Vaidla juhtimisel töötuba piirkondade kultuuritöötajatele.

Lisaks oli pärast lõunat kõigile külastajatele avatud mitmed Põlva-, Valga- ja Võrumaa, Põhja-Läti ja Pihkva käsitöömeistrite töötoad, kus oli võimalik omandada nii uusi oskusi kui saada ideid tulevikuks. Huvilistel oli võimalik õpetatavaid töövõtteid ise järele proovida või soetada vastavad käsitööesemed.
VOLDIK

Päeva lõpetas kontsert, kus lisaks Põlva-, Valga-, Võrumaa kollektiivididele astusid üles külalised Põhja-Lätist ning Pihkvast.

Koostööpäeva korraldasid MTÜ Euregio Pskov-Livonia, Põlva Maavalitsus ja Rahvakultuuri Keskus ning seda toetasid lisaks eelmainitutele Kultuurkapital, Europe Direct Põlvamaa teabekeskus, Eesti Rahvakultuuri Sihtkapital, Eesti Käsitöö Liit.

FOTOD - http://www.pskov-livonia.net/new/index.php/et/pildid/estonian/euroregiooni-paeev-2017

https://goo.gl/lfHGDH

 

 16640726 1829313737342300 3604340424924973139 n

 

Contacts

ESTONIAN SECTION LATVIAN SECTION
Head of the Board

Executive director

Head of the Board
Sergejs Maksimovs

phone: +371 64507224
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Executive director
Juris Annuskans

phone: +371 6 4520928
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.