Prindi

Suhete loomise periood

Kirjutas Editor.

Algperioodile oli iseloomulik innustus ja entusiasm. Läänemere Riikide Nõukogude poolt organiseeritud konverentsil "Piiriülene koostöö Läänemere regioonis" (Karlskrona, Rootsi) 1996.a. 27.-28.märtsil võtavad Aluksne, Võru, Põlva ja Pihkva delegatsioonide esindajad vastu otsuse ja kirjutavad alla protokollile soovi kohta alustada piiriülest koostööd ja struktuuride moodustamist Euroregiooni eeskujul. 1996.a. 7.juunil kirjutatakse Põlvas alla Üleskutsele, mis kinnitab Piirialade Koostöö Nõukogu moodustamise. Sellesse kuuluvad seitse partnerit – Aluksne ja Balvi rajoonid Lätist, Võru ja Põlva maakonnad Eestist; Pihkva, Palkino ja Petseri rajoonid Venemaalt. Võetakse vastu põhikiri, mis nimetab piiriülese regiooni koostöö nõukogu kui "vabatahtliku ühingu, mille osalejateks võivad olla kohalikud omavalitsused ja regionaalsete võimude institutsioonid".

1996.a. 20.detsembril Petseris /Venemaa/ kirjutatakse alla Deklaratsioonile "Piiriülese koostöö ja omavahelise austuse ning partnerluse aluste" kohta, mis määratleb Nõukogu eesmärgid – tõhustada majandusliku, sotsiaalset ja kultuurset progressi piirialadel. Seatakse kauge perspektiiviga eesmärgid, mis on suunatud majanduslikule efektile:· Riia – Peterburi transiitmarsruudi areng;· sõiduteede infrastruktuuri parendamine; · tegevuse koordineerimine majanduse alal, eriti piiriülese kaubanduse arengus, ühisettevõtete moodustamise tõhustamine, ühiste hariduskeskuste moodustamine jne. Selliste eesmärkide ja ülesannete realiseerimine on väga tähtis kõikidele Nõukogu regioonidele.

Kuid üsnagi varsti peavad partnerid tõdema, et koostööga ainult rajooni tasemel on raske märgatavalt mõjutada neid alasid, mis on sõltuvad riikide suurest poliitikast. Koostöö tugevdamiseks (nii tol ajal, kui ka praegu), kõige reaalsemateks oleksid informatsiooni vahetus, turism, kultuur, sport, haridus. 1996.-1997.aastal Nõukogu liikmed tutvusid Rootsi – Norra piiriülese koostöö regiooni ARKO kogemustega Rootsi konsultatsioonifirma Omnia Management AB poolt organiseeritud koolituse raames (SIDA rahastamine). Toimuvad seminarid – igas riigis üks, ja lõpukonverents. Toimub piirialade regioonide probleemide analüüsimine, otsitakse lahendusi, ühisprojektide ideid.

1997.aastal loodi Nõukogu embleem.Selle autor on Balvi kunstnik Jevgēnijs Lielbārdis.

Contacts

ESTONIAN SECTION LATVIAN SECTION
Head of the Board

Executive director

Head of the Board
Sergejs Maksimovs

phone: +371 64507224
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Executive director
Juris Annuskans

phone: +371 6 4520928
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.