Drukāt

Iepazīšanās fāze

Autors Editor.

Sākotnei raksturīga aizrautība un entuziasms- Baltijas jūras valstu padomes organizētajā konferencē "Pārrobežu sadarbība Baltijas jūras reģionā" Karlskronā /Zviedrija/ 1996.g. 27.-28.martā Alūksnes, Veru, Pilvas un Pleskavas delegāciju pārstāvji pieņem lēmumu un paraksta nodomu protokolu uzsākt pārrobežu sadarbību un veidot struktūru pēc Eiroreģiona parauga.

Pilvā /Igaunija/, 1996.g. 7.jūnijā tiek parakstīts Aicinājums, kas apstiprina Sadarbības padomes izveidi. Tajā iesaistās 7 partneri- Alūksnes un Balvu rajoni no Latvijas, Veru un Pilvas apriņķi no Igaunijas, Pleskavas, Palkino un Pečoru rajoni no Pleskavas apgabala Krievijā. Tiek pieņemti Statūti, kas definē Pierobežas reģionu sadarbības padomi kā "brīvprātīgu apvienību, kuras dalībnieki var būt vietējās pašvaldības un reģionālās varas institūcijas".

1996.g. 20.decembrī Pečoros /Krievija/ tiek parakstīta Deklarācija par "Pārrobežu sadarbību uz savstarpējās cieņas un partnerattiecību pamatiem," tā noteic Padomes mērķus- veicināt ekonomisko, sociālo un kultūras progresu.

Tiek izvirzīti tālejoši uzdevumi, kas vērsti uz ekonomisku efektu:

Rīgas-Pēterburgas tranzīta maršruta attīstība,

ceļu infrastruktūras uzlabošana,

darbības koordinācija tautsaimniecības un it īpaši pierobežas tirdzniecības attīstībā, kopuzņēmumu veidošanas veicināšana, kopēju izglītības centru izveide, u.c.

Šādu mērķu un uzdevumu realizācija ir svarīga visiem Padomes reģioniem. Tomēr partneriem drīz nākas secināt, ka ar sadarbību rajonu līmenī vien vēl ir grūti jūtami ietekmēt jomas, kas pārāk atkarīgas no valstu lielās politikas. Sadarbības nostiprināšanai (toreiz un arī joprojām) visreālākās izrādās informācijas apmaiņa, tūrisms, kultūra, sports, izglītība.

1996.-1997.gadā Padomes locekļi iepazīstas ar Zviedrijas - Norvēģijas pārrobežu sadarbības reģiona ARKO pieredzi Zviedrijas konsultantfirmas Omnia Management AB organizēto apmācību ietvaros (SIDA finansējums). Notiek virkne semināru - pa vienam katrā valstī, un noslēguma konference. Tiek veikta pierobežas reģionu problēmu analīze, meklēti risinājumi, ieteiktas kopīgas projektu idejas.

1997.gadā izstrādāta Padomes emblēma.

Tās autors- Balvu mākslinieks Jevgēnijs Lielbārdis.

Kontakti

IGAUNIJAS SEKCIJA
LATVIJAS SEKCIJA
Valdes priekšsēdētājs

Izpilddirektors

LV sekcijas priekšsēdētājs
Sergejs Maksimovs
tālr. 64507224
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Izpilddirektors
Juris Annuškāns

tālr.: +371 29163807
e-mail: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.