Drukāt

Rugāju novadā norisinājusies Eiroreģiona "Pleskava-Livonija" diena 2019

Autors Editor.

 

 

 

 

 

 

er diena 2019 22019. gada 9. augustā, ierodoties gan pašmāju, gan kaimiņvalstu delegācijām, Rugāju novadā tika atzīmēta Eiroreģiona "Pleskava-Livonija" diena 2019. Visas dienas garumā, Rugāju novada teritorijā, tika piedāvātas dažādas pārrobežu kultūras aktivitātes, kurās tikās ciemiņi no Latvijas, Igaunijas un Krievijas (Pleskavas apgabals).
Pasākuma svinīgajā atklāšanas brīdī klātesošie tika iepazīstināti ar dienas programmu, savukārt, pēc tam sekoja etnogrāfisko deju, mūzikas instrumentu, muzicēšanas un citas meistarklases. Taču pašvaldību vadītāji tika iepazīstināti ar Rugāju novada pašvaldības iestādēm, uzņēmumiem un apmeklēja tūrisma objektus – lauku sētu “Baķi”, kurā vadītāji tika iepazīstināti ar aitu audzēšanu un lauku tūrismu, kā arī viesu nama “Rūķīši” saimniecisko darbību. Viesu namā “Rūķīši” norisinājās arī svinīgā pieņemšana pie Rugāju novada domes priekšsēdētājas Sandras Kapteines.


Savukārt Eiroreģiona pašvaldību kultūras nozares speciālistiem bija iespēja piedalīties pieredzes apmaiņas seminārā un diskutēt par sadarbību kultūras kolektīvu sadraudzībai un informācijas apmaiņai par tradicionālajiem kultūras notikumiem katrā pārstāvētajā pašvaldībā, kā arī par kultūras pasākumiem, kas varētu būt saistoši arī iedzīvotājiem no kaimiņvalstu pierobežas reģioniem.
Tāpat visi interesenti tika aicināti apmeklēt izbraukuma koncertus, kuri norisinājās Rugāju novada Skujetnieku ciemā un sociālās aprūpes centrā “Rugāji”.
Tuvojoties pasākuma izskaņai, cauri Rugāju ciemam uz Rugāju parku, norisinājās pasākuma dalībnieku gājiens un koncerts, kurā ar krāšņiem un katrai valstij raksturīgiem priekšnesumiem uzstājās Eiroreģiona “Pleskava-Livonija” pašvaldību pašdarbības kolektīvi no Latvijas, Igaunijas un Krievijas.

 

er diena 2019 1 er diena 2019 3

 

 

 

 

 

 

Kontakti

IGAUNIJAS SEKCIJA
LATVIJAS SEKCIJA
KRIEVIJAS SEKCIJA
Valdes priekšsēdētājs

Izpilddirektors

LV sekcijas priekšsēdētājs
Sergejs Maksimovs
tālr. 64507224
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Izpilddirektors
Juris Annuškāns

tālr.: +371 29163807
e-mail: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Prezidents
Vera Kondratjeva
tālr.: +7 8114723154
e-mail:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.